همه چیز درباره کابین آسانسور

کابین آسانسور

هر آنچه در مورد کابین آسانسور لازم است بدانید

کابین آسانسور یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های آسانسور است که در تمامی مدت جلو چشم ما است. این بخش دارای قسمت‌های مختلفی است که هر کدام به تنهایی باعث هر چه بهتر دیده شدن آسانسور شما می‌گردد.

هیچ فضای دیگری در ساختمان شما به اندازه داخل کابین آسانسور ساختمان، مورد توجه قرار نمی‌گیرد. طراحی کابین آسانسور و فضای داخلی کابین آسانسور شما، موارد زیادی در مورد شخصیت و کلاس شما بازگو می‌کند. استفاده از آسانسور معمولاً با شروع و پایان روز شما، مهمانان، مشتریان و مستاجران شما همراه است. بنابراین فضای داخلی کابین آسانسور و طراحی کابین آسانسور شما همیشه اولین و آخرین برداشت از ساختمان و برند شما است.

آسانسور در چالوس

شرکت آسانسور اوج پیما شمس در طی سالیان متمادی به دلیل بالابردن کیفیت کار و رشد و توسعه عمل کرده است . ما بیش از 20 سال سابقه کاری در خدمت شما هستیم . اگر چه این روز ها ما یکی از تولید کنندگان بالابر در سطح استان مازندران نیز هستیم . برای مشاوره و تماس با شماره زیر تماس حاصل فرمایید:09111655159

بخش‌های مختلف کابین آسانسور

چه در حال مدرنیزه کردن آسانسور قبلی و یا نصب یک آسانسور کاملاً جدید هستید، باید به این فکر کنید که دقیقا چه دیدی از محیط کابین دارید و انتظار چه نوع هماهنگی با طراحی داخلی آسانسور خود می‌خواهید. اما قبل از شروع به طراحی فضای داخلی آسانسور، باید قسمت های مختلف کابین آسانسور را بشناسید. تیم آسانسور در چالوس از کارشناسان متخصص طراحی داخلی آسانسور همراه شما هستند تا به شما در درک آنچه در کابین آسانسور وجود دارد، از ابتدا تا انتها یاری برسانند.

دیوارهای کابین

دیوارهای کابین آسانسور شما از بخش های مختلفی ساخته شده است. از مواد، روکش ها و الگوهای مختلفی استفاده می شود تا به کابین شما ظاهر، عملکرد و زیبایی شناسی مورد نظر شما را بدهد. دیوارهای کابین آسانسور در چالوس بزرگترین عامل تعیین کننده در راحتی و کیفیت سفر مسافران شما هستند. کاربردی ترین و مرکزی ترین عناصر مورد استفاده در دیوارهای کابین شما سیستم های پنل هستند.

پنل ها

پنل های دیواری آسانسور در چالوس  در اشکال، پوشش ها و چیدمان های مختلفی وجود دارند و روی دیوار کابین شما اعمال می شوند. بیشترین مواد مورد استفاده برای پنل ها عبارتند از فولاد ضد زنگ، آینه، لمینت و غیره. پنل‌ها در بالای پایه نصب می شوند، لبه‌های آنها تریم و نواحی بین پنل های مختلف را آشکار می گویند. آنها ممکن است به دو پنل دیوار بالایی و دیوار پایینی تقسیم شوند که توسط یک نرده در وسط جدا می‌شوند.

در پایین دیوار کابین ممکن است یک بخش فلزی کوچک به نام پاشنه پا یا skirting وجود داشته باشد. این قسمت بخش های پایینی دیوار را در برابر آسیب محافظت می کند و ممکن است شامل برش هایی برای کمک به تهویه در کابین باشد.

همچنین برای تطبیق با skirting ، یک بخش فلزی بالایی نیز در بالای دیواره کابین وجود دارد که به آن نوار top (یا فریز) می‌گویند . نوار بالایی یک حاشیه تمیز در اطراف پانل های دیوار شما ایجاد می‌کند و به کابین شما ظاهری تمیز و کامل می دهد.

نرده ها

اگرچه ممکن است فکر کنید که نرده‌های آسانسور در چالوس فقط برای پشتیبانی از مسافران در برابر حرکات آسانسور هستند، اما هدف بزرگ‌تری دارند. نرده‌ها به محافظت از دیوارهای کابین آسانسور شما در برابر آسیب‌های برخورد با وسایلی مانند چمدان، چرخ دستی یا کوله پشتی کمک می کنند. هندریل‌ها یا همان دستگیره‌ها در دو نوع برگشتی یا مستقیم عرضه می شوند. نرده‌های برگشتی این مزیت را دارند که به سمت دیوار خم شوند تا احتمال گیر افتادن کیف، ژاکت و غیره مسافر در آن کاهش یابد. این دستگیره‌ها در انواع و اندازه‌های مختلف هستند. همچنین می‌توانید برای افزودن یک ویژگی در طراحی این قسمت، به آنها نور پس زمینه نیز اضافه کنید.

پدهای محافظ دیوار

پدها که از بوم لحافی بادوام ساخته شده اند، به وسیله قلاب هایی که روی نوار بالایی کابین نصب شده‌اند، از دیوار کابین شما آویزان می شوند. این پدها به عنوان محافظ دیوارهای کابین و پوشش‌های جلویی کابین آسانسور شما عمل می‌کنند تا عمر فضای داخلی آسانسور را افزایش دهند. پدهای محافظ دیوار قابل جابجایی و تعویض هستند و می توانند با رنگ یا حتی نام ساختمان یا لوگوی تجاری شما سفارشی سازی شوند.

تابلو اعلانات

از آنجایی که دیوارهای کابین مکانی عالی برای ارائه مطالبی به مسافران ساختمان شما، برای خواندن در هنگام حضور در آسانسور است، ممکن است یک تابلوی اعلانات بسیار مفید باشد . به واسطه استفاده از یک قاب فولادی ضد زنگ و یک قفل ایمن، به هم ریختگی و شلختگی تابلو اعلانات معمولی در آسانسور شما از بین می‌رود. تابلوهای اعلانات آسانسور باید استانداردهای آتش نشانی را نیز رعایت کنند. یکی از این موارد، استفاده از این تابلوها در اندازه استاندارد می‌باشد.

سقف و روشنایی

فضای داخلی با نور مناسب و سقف روشن‌تر می تواند به مسافران شما احساس آرامش بیشتری دهد و استرس آنها را کمتر کند. با نور بیشتر، کابین شیک‌تر و تمیزتر به نظر می رسد. نوپردازی داخل کابین را فراموش نکنید. یکی از موارد بسیار جزئی و تاثیرگذار در زیباتر کردن داخل کابین، نورپردازی و روشنایی فضای آن می‌باشد. زمانی که افراد وارد آسانسور خواهند شد تحت تاثیر نورپردازی داخلی قرار خواهند گرفت و احساس اولیه آن‌ها تاثیر بسزایی در پیدا کردن حس خوب، به ساختمان شما خواهد داشت. توصیه می‌کنیم که حتما به این موضوع توجه کنید و با کمک افراد ماهر در این زمینه، نورپردازی‌های خود را متفاوت کنید. نورپردازی‌ها می تواند به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در نظر گرفته شود.‌

انواع مختلفی از سقف های آسانسور و نورپردازی وجود دارد مانند سقف نوری سرپوشیده یا محیطی ، سقف نور گلدانی ، سقف شناور و سقف کاذب. هر گزینه ای که برای سقف خود انتخاب می‌کنید، باید تضمین کننده روشنایی مناسب باشد و با طرح و متریال کل کابین مطابقت داشته باشد. علاوه بر تمام این گزینه های مختلف، تمام روشنایی‌ها از نوع LED هستند که به کاهش هزینه های برق کمک می کند.

نمونه‌های بسیار متفاوتی در رابطه با طرح سقف آسانسور نیز در دسترس است و معمولاً طرح آن با توجه به تزئینات داخلی کابین آسانسور در مورد استفاده قرار می‌گیرد. باید توجه کنید که خروج اضطراری، محل تهویه هوا و نوردهی آسانسور از سقف بوده و باید حتماً فضای مورد نیاز آن‌ها از قبل طراحی گردد.

همانطور که توضیح دادیم، سقف آسانسور و نورپردازی‌ها یکی از عوامل بسیار مهم است که می‌تواند توجه افراد را به خود جلب کند. شما همچنین می‌توانید از لامپ‌های فلورانس در نورپردازی کابین استفاده کنید. از طرفی اگر این نور پردازی‌ها همراه با دیواره‌های تمام استیل آسانسور همراه باشد می‌تواند جلوه بسیار زیبایی را نمایان کند. فراموش نکنید که عوامل دیگری از جمله کابین و نورپردازی‌ها می‌تواند در قیمت نهایی تاثیرگذار باشد.‌

قاب درب ورودی و روکش درب

برای تغییر یا زیباتر کردن ظاهر آسانسورهای خود در لابی، ممکن است به فکر تعویض قاب‌ها و درهای سالن خود باشید . این به معنای نصب پوسته جدید روی قاب‌ها و درهای موجود است که تغییر ظاهر ورودی آسانسور را مقرون به صرفه و آسان می‌کند . روکش فلزی دارای طرح‌ها و ایده‌های مختلفی است، از جمله استیل ضد زنگ رنگی و طرح‌های لوکس.

کفپوش

ممکن است زیاد به کفپوش توجه نشود زیرا درست زیر پای ما قرار دارد، اما هم از نظر لوکس بودن و هم استحکام، عنصر کلیدی کابین آسانسور شما می‌باشد. این قسمتی است که مسافر در حالی که سوار آسانسور است روی آن می‌ایستد. طبقه آسانسور می تواند از هر نوع متریالی باشد. همیشه باید اطمینان حاصل کنید که کفپوش شما به اندازه کافی محکم است تا مسافران مختلف بتوانند از آسانسور استفاده کند.

پنل عملیاتی آسانسور (COP)

در زمان‌های قدیم، یک اپراتور همیشه در آسانسور حضور داشت که به صورت دستی حرکت آسانسور را کنترل می کرد تا مسافران را به طبقه مورد نظر خود برساند. اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک دکمه را فشار دهید. این دکمه ها بخشی از پنل عملیاتی آسانسور هستند. علاوه بر دکمه های انتخاب طبقه، که برای تعیین محل توقف آسانسور استفاده می شود، پانل عملیات کابین شامل سایر دکمه های عملیاتی و اضطراری نیز است. این دکمه‌های اضافی شامل عملکردها و کنترل‌های دیگری مانند باز کردن در، بسته شدن در، توقف اضطراری، زنگ هشدار اضطراری یا تلفن هستند.

نشانگر کابین آسانسور

نشانگر کابین آسانسور در واقع همان عدد کوچکی است که به شما اطلاع می‌دهد چه مدت زمانی برای توقف یا رسیدن آسانسور باید منتظر بمانید. این نشانگرها معمولاً درست در بالای درهای آسانسور یا بالای صفحه پنل شاسی کابین قرار می گیرند. آنها شماره ای را به نمایش می گذارند که به مسافران اطلاع می‌دهد آسانسور در حال حاضر از کدام طبقه عبور می کند یا در آن توقف می کند.

طراحی کابین آسانسور به صورت کاملا حرفه ای و بنا به درخواست کارفرمای محترم انجام خواهد شد.

آسانسور در چالوس

آسانسور در نوشهر

تولید آسانسور در نوشهر 

سفارش آسانسور در چالوس

5 2 رای ها
امتیاز شما به این پست
guest
0 دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
همین حالا تماس بگیر