همه چیز درباره سرویس دهی آسانسور

سرویس دهی آسانسور

در اکثر مواقع پس از خرابی آسانسورها و یا استعلام بازرس ، مدیران ساختمان اقدام به سرویس و نگهداری آن آسانسور می کنند. اگر وجود آسانسور برای ساختمان شما حائز اهمیت است ، بنابراین باید در نظر داشته باشید که ممیزی های منظم را انجام داده و معیارهای اضافی را ردیابی کنید. به این ترتیب می توانید قبل از خرابی یا استناد به بازرسی ، عدم نگهداری را تشخیص دهید. قطعا برای همه ما این سوال پیش آمده است که طریقه سرویس اسانسور چه گونه می باشد ؟! در این مقاله سعی کرده ایم روش سرویس اسانسور را برایتان شرح دهیم. پس با ما همراه باشید!

ارزشی که آسانسورهای شما ارائه می دهند مستقیما با نحوه نگهداری آنها مرتبط است. به همین دلیل است که شرکت خدمات ساختمانی آس خدمات پیشرو در صنعت آسانسور را ارائه می دهد که برای به حداکثر رساندن ایمنی و کارایی ساختمان ها طراحی شده است. برنامه های تحت کنترل و پیشگیرانه خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور شرکت آس به مشتریان کمک می کند تا در هزینه خود صرفه جویی کنند و با اجتناب از خرابی ، تعمیرات پرهزینه و تعویض برنامه ریزی نشده قطعات ، زمان خرابی را به حداقل برسانند. برنامه‌ های تعمیر و نگهداری و سرویس آسانسور ما به‌ طور خاص طراحی شده‌ اند تا سیستم‌ ها را با یافتن ، عیب‌ یابی و رفع مشکلات قبل از اینکه باعث خاموشی شوند ، به‌ طور مداوم کار کنند. برای اطمینان از عملکرد بهینه ، سیستم آسانسور شما نیاز به بازرسی و آزمایش منظم دارد. عدم انجام بازرسی های معمول توسط یک متخصص واجد شرایط آسانسور می تواند منجر به خاموش شدن و مشکلات امنیتی شده که در نهایت می تواند باعث نگرانی های ایمنی شود.

بسیاری از ما فکر می کنیم که انتخاب و نصب بهترین آسانسور در ساختمان خود ، مهم ترین و آخرین قسمت نصب آسانسور است. با این حال ، مهمترین بخش یعنی نگهداری و سرویس آسانسور پس از نصب شروع می شود. تعمیر و سرویس و نگهداری اسانسور به صورت منظم و بررسی سلامت آسانسور همراه با خدمات عالی عمر و عملکرد کلی آسانسور را افزایش می دهد. خرابی آسانسور می تواند برای مستاجرین بسیار ناخوشایند باشد و هزینه تعمیر آن بسیار زیاد می باشد. از این رو برای جلوگیری از هر گونه تصادف یا مصیبت ، ضروری است که ارزیابی های منظم آسانسور خود را انجام دهید. با وجود انواع شرکت های ارائه دهنده خدمات آسانسوردر تهران ، انتخاب یک شرکت تعمیر و نگهداری آسانسور که به بهترین وجه با نیاز و بودجه روزانه شما مطابقت دارد ، بسیار دشوار می شود. از این رو توصیه می شود جهت تعمیر آسانسور خود موارد زیر را حتما در نظرداشته باشید :

 • تجربه و تخصص = تجربه و تخصص متخصصین شرکت آس در مورد نوع خدمات و ارزشی که به مشتریان ارائه می دهد بارز می باشد. ارائه دهنده خدمات ایده آل برای آسانسور شما کسی است که سال ها تجربه و تخصص در زمینه تعمیر ونگهداری آسانسور داشته باشد. هرچه سطح تجربه بالاتر باشد توانایی تشخیص مشکل ، تعمیر، نگهداری و بهینه سازی آسانسور بالاتر خواهد بود.
 • در دسترس بودن ابزارهای مکانیکی و الکتریکی = بهترین شرکت تعمیر و نگهداری آسانسور ، شرکتی است که همیشه دارای انباری از ابزار مناسب مورد نیاز برای نگهداری نیازها و متغیرهای خاص آسانسور باشد.
 • در دسترس بودن نیروی کار / پرسنل خدماتی = شرکتی که بهترین ابزارها را دارد اما نیروی کار کافی برای ارائه خدمات یا انجام کار سرویس آسانسور در دست ندارد ، نمی تواند تامین کننده خدمات تعمیر آسانسور شما باشد. هنگام انتخاب شرکت لازم است تعداد و توانایی مکانیک آسانسور برای رسیدگی به مشکل را بدانید. این تضمین می کند که در صورت نیاز ، تعمیر و نگهداری و سرویس را دریافت خواهید کرد.
 • در دسترس بودن حمایت از مشتری و زمان پاسخگویی = هیچ مالک ساختمانی نمی خواهد با شرکتی که خدمات مشتری در زمان نیاز در دسترس نیست معامله کند. شرایط اضطراری ممکن است در هر زمان ، روز یا شب رخ دهد و حوادث و اتفاقات ناگوار به طور غیر منتظره اتفاق بایفتد و به همین دلیل انتخاب شرکتی که خدمات سرویس آسانسور مناسبی به مشتریان خود ارائه می دهد بسیار حیاتی است. همچنین نحوه پاسخ پرسنل مراقبت از مشتری به پرسش و مشکل مشتری نقش عمده ای در تعیین اثربخشی آن دارد. ارتباط بین شرکت و مشتری باید راحت و با سهولت انجام شود تا از یک رابطه کاری پایدار اطمینان حاصل شود.
 • رضایت مشتریان قبلی = استخدام شرکتی که مشتریان و پروژه های با ارزش بالایی را در کارنامه خود دارد ، توانایی آن را برای ارائه خدمات مشخص می کند. انجام تحقیقات کامل در مورد انجمن ها و پروژه های گذشته شرکت و گرفتن مرجع از آنها قبل از نهایی کردن قرارداد تعمیر و نگهداری آسانسور بسیار مهم است. به انواع پروژه ها/ساختمان هایی که شرکت قبلا آسانسور را در آنها نصب کرده است دقت کنید. هرچه تنوع بیشتر باشد ، نگهداری و سرویس آن شرکت بهتر خواهد بود.
 • هر چند وقت یکبار باید برای سرویس آسانسور اقدام کنید ؟

  اختصاص زمانی مشخص برای نگهداری و سرویس آسانسور در ساختمان شما برای اطمینان از عملکرد صحیح آن لازم است. زمان سرویس آسانسور بستگی به فاکتورهای زیادی همچون نوع ، موارد استفاده و سن آن دارد. برای اطلاع از این موضوع می توانید با متخصصان شرکت آس تماس بگیرید تا در اسرع وقت به این موضوع رسیدگی کنند.

  در نظر داشته باشید که کدهای آسانسور نیازمند برنامه کنترل نگهداری آسانسور هستند. روش سرویس اسانسور شامل بررسی تمامی قسمت های عملکردی آسانسور از جمله مسیر حرکت ، سرعت ، تجهیزات اضطراری ، ارتباط تلفنی و عملکرد درب ها می باشد. در اصل ، هر جنبه ای از آسانسور که بر ایمنی و راحتی مسافرات در ساختمان شما تاثیر می گذارد ، باید به طور مرتب بررسی شود.

  کارآمدترین روش برای تشخیص هرگونه مشکلی ، ثبت اطلاعات مربوط به عملکرد آسانسور است. یادداشت کنید که هر چند وقت یکبار و در چه ساعاتی از روز از آسانسور استفاده می شود. یادداشت زمان وقوع حادثه و تناوب آن ها ، اطلاعات مفیدی برای شرکت تعمیراتی آسانسور می باشد. تهیه گزارش از روند عملکرد آسانسور الگویی برای مسائل خاصی همچون گیر کردن درب و یا صداهای عجیب و غریب است. از این رو آگاهی از نحوه عملکرد آسانسور ، تاثیر به سزایی در نحوه سرویس آسانسور خواهد داشت.

 • قرارداد تعمیر ، سرویس و نگهداری آسانسور شما باید خدمات پیشگیرانه ای برای تمامی قطعات آن آسانسور را شامل شود.

  برخی از رایج ترین خدمات در نحوه سرویس آسانسور عبارتند از :

  • بازرسی و بررسی مسائل ایمنی : بازرسی های لازم بر طبق قوانین محلی انجام می شود.
  • روغن کاری : عملکرد روان آسانسور نیازمند حرکت روان راهبر ، ریل ها ، سیستم تعلیق و مکانیزم ایمنی است.
  • بررسی عملکرد آسانسور : آزمایشات مکانیکی منظم سیستم کنترل آسانسور ، سیستم شتاب و کاهش سرعت و کلیه مشخصات ایمنی.
  • بررسی : مرور وضعیت مکانیکی آسانسور ، تعویض دنده ها ، ترمز ، بیرینگ و یا طناب ها.

  بررسی سابقه سرویس آسانسور برای درک سطح خدمات مورد نظر شما بسیار مهم است. برای یافتن راه حل های صحیح ، با دقت اشاره کردن به موضوعات و مشکلات بسیار حائز اهمیت است. از این رو بخشی از قرارداد شما باید شامل سیستمی برای نظارت بر عملکرد و تاریخچه نگهداری آسانسور است. سازندگان و اپراتورهای سیستم های بالابر باید مطمئن باشند که سازه های آسانسور برای حمل ایمن و قابل اعتماد افراد ، بار یا تجهیزات و همچنین رعایت کلیه الزامات نظارتی استاندارد طراحی و نگهداری می شوند. تیم حرفه ای شرکت آس مجموعه‌ ای از بازرسی‌ ها را که به صورت قانونی از نوع خاص آسانسور شما مورد نیاز است ، انجام می دهند. ما همچنین آماده کمک به امور مربوط به طراحی ، ساخت و اصلاح آسانسور و همچنین ارائه دوره های آموزشی برای اپراتور آسانسور هستیم.

  خدمات بازرسی آسانسور شرکت آس به شما کمک می کند تا به بالاترین کیفیت و استانداردهای عملیاتی تجهیزات و سیستم های آسانسور خود دست یابید. ما اطمینان حاصل می کنیم که شما با تمام الزامات ایمنی و بهداشت صنعتی مطابقت دارید و هزینه های نصب را در مرحله برنامه ریزی در حداقل ممکن نگه دارید.

  طیف گسترده ای از خدمات بازرسی و پشتیبانی ما سطح بالایی از ایمنی را تضمین می کند ، عیوب پنهان یا فرسودگی مواد را در مراحل اولیه شناسایی کرده تا از حوادث جلوگیری شود و ارزش دارایی های شما حفظ شود.

  چک لیست بازرسی و سرویس دوره ای آسانسور ساختمان ابزاری جامع و مفید است که شامل موارد مربوط به نگهداری و بازرسی معمول آسانسور ساختمان شما می باشد. این به اطمینان از نگهداری آسانسور و مطابقت با مقررات محلی کمک می کند. شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که برخی از الزامات نگهداری و سرویس آسانسور تهران چیست ؟ چک لیست بازرسی و سرویس اسانسور ساختمان به تدوین برنامه ای برای بازرسی موفق ساختمان کمک می کند. باید تمام عناصری را که عملکرد صحیح و ایمنی آسانسور ساختمان را تضمین می‌ کنند ، شامل آزمایش آشکارساز دود و زنگ هشدار، بررسی سطح روغن برای اطمینان از روانکاری سیستم و بازرسی سیم‌ کشی برق مورد توجه قرار دهد. این باید شامل مواردی باشد که نشان دهنده انطباق آسانسور با استانداردها و مقررات ایمنی تعیین شده باشد.

  مکانیک آسانسور از چک لیست بازرسی و نحوه سرویس آسانسور ساختمان برای اطمینان از ایمن بودن و عملکرد صحیح آسانسور استفاده می کند. این چک لیست تضمین می کند که تکنسین ها سیم کشی آسانسور ، جعبه های کنترل ، مدارهای الکتریکی ، سرعت آسانسور، عملکرد درب و موارد دیگر را بررسی می کنند. بدون استفاده از این چک لیست خطر نادیده گرفتن یک یا چند جزء کوچک اما حیاتی بازرسی آسانسور وجود دارد و می تواند برای کاربران آسانسور خطرناک باشد. گزارش های بازرسی باید حداقل به مدت یک سال نگهداری شود. با یک برنامه چک لیست بازرسی آسانسور ساختمان ، می توانید به سرعت و به طور موثر بازرسی و سرویس دوره ای آسانسور ساختمان را انجام دهید. این تضمین می کند که آسانسور شما با استانداردهای ایمنی و قوانین ساختمان مطابقت دارد. این به شما در انجام بازرسی های منظم توصیه شده و اقدامات نگهداری برای اطمینان از انطباق و به حداکثر رساندن ایمنی و به حداقل رساندن خطرات مسئولیت کمک می کند.

  بررسی دلایل ایجاد نقص در سیستم آسانسورها

  آسانسورها برای اینکه عملکرد صحیح داشته باشند ، نیازمند رعایت اصولی فنی بوده تا کارایی آن ها مختل نشده و بالاترین کیفیت را ارائه دهند. برخی از مهم ترین مواردی که در عملکرد آسانسورها بسیار حائز اهمیت است به شرح زیر می باشد :

  • تعیین ظرفیت به ازای هر نفر
  • میزان سرعت
  • مقدار ارتفاع
  • کنترل درب‌ ها ( باز و بسته شدن درب )
  • مکان قرارگیری آسانسور
  • ولتاژ برق

  هرچه تجهیزات به‌ کار رفته در ساخت آسانسورها با کیفیت باشد ، باز هم احتمال خرابی و از کارافتادن آن‌ ها وجود داشته و نیاز به حضور افراد متخصص و با سابقه که بتوانند در کمترین زمان بهترین خدمات را ارائه دهند احساس می‌ شود. برخی از رایج ترین دلایل ایجاد نقص در آسانسورها به شرح زیر است :

  • استفاده بیشتر از ظرفیت تعیین شده
  • تغییرات ناگهانی ولتاژ
  • قطع ناگهانی برق
  • حمل لوازم منزل با آسانسورهای مخصوص مسافر
  • دستکاری افراد غیر متخصص در سیستم ‌های آسانسور
  • اعمال فشار و یا ضربه به درب‌ ها
  • فرسوده ‌شدن تجهیزات
  • کیفیت بد اجناس به ‌کاررفته ابتدایی
  •  
0 0 رای ها
امتیاز شما به این پست
guest
0 دیدگاه‌ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
همین حالا تماس بگیر